Radiotelefon przewoźny DM1400

Brutto: 1 734,30 
Netto: 1 410,00 

Radiotelefon cyfrowo-analogowy Motorola DM1400 i DM1400AD

DM1400 to 16 kanałowy radiotelefon Motorola, pracujący w paśmie VHF lub UHF z mocą 25W (w zależności od wybranego modelu), w trybie analogowym (DM1400A) lub cyfrowym i analogowym (DM1400AD). W tym typie radiotelefonu Motorola zastosowała nowatorskie rozwiązanie które ułatwia użytkownikowi podjecie decyzji o przejściu z łączności analogowej na łączność cyfrową. Podstawowym czynnikiem który zniechęca dotychczasowych posiadaczy radiotelefonów do podjęcia takiej decyzji są koszty związane z wymianą sprzętu.

Tym nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym przez Motorole, jest umożliwienie zakupienia za bardzo przystępną cenę – praktycznie za cenę zwykłego radia analogowego, radiotelefonu cyfrowego pracującego w trybie analogowym. Aby później w takim radiotelefonie korzystać z cyfrowego trybu pracy, zgodnego ze standardem DMR, wystarczy dokupić upgrade oprogramowania (koszt 140USD) i przeprogramować radio. Nie są więc konieczne żadne zmiany sprzętowe zakupionych radiotelefonów, zaś sam upgrade można wykonać w dowolnym momencie, nie ma żadnego limitu czasu na wykonanie tej operacji. Inna możliwość, to zakup radia od razu w wersji cyfrowo-analogowej (DM1400AD) – ta opcja jest oczywiście tańsza od zestawu: DM1400A+upgrade, ale wymaga zainwestowania na początku nieco większej ilości środków.

Zaletą tak skonstruowanej oferty jest umożliwienie użytkownikowi wybrania najdogodniejszej dla niego opcji, bez zamykania sobie drogi na przyszłość i bez konieczności inwestowania środków na wyrost.

Zobacz 10 powodów dla których warto kupować u nas radiotelefony

W skład kompletu wchodzi:

– Zespół nadawczo-odbiorczy,

– Mikrofon,

– Ramka mocująca,

– Kabel zasilajacy 12V,

– Instrukcja obsługi,

Podstawowe cechy:

– Praca w trybie cyfrowym / analogowym (radiotelefon DM1400AD),
– Zgodność ze standardem DMR (Digital Mobile Radio),
– Przerywanie transmisji (opcja),
– Stopień ochrony przed wodą i pyłem: IP54.

DM1400 dostępny jest w wersjach na pasma VHF i UHF, jest wyposażony w dwusegmentowy wyświetlacz, obsługuje 16-kanałów oraz spełnia normę IP54 – ochrona przed wnikaniem pyłu i wody.
Model DM1400 oferuje najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku. Ponadto współdziała z urządzeniami analogowymi, umożliwiając przechodzenie na łączność cyfrową we własnym tempie i zgodnie z dostępnym budżetem. Solidna konstrukcja. Obudowa zabezpieczona przed wnikaniem pyłu.
Przerywanie transmisji (opcja).  Umożliwia przerwanie rozmowy radiotelefonicznej innych użytkowników w celu przekazania krytycznych informacji dokładnie wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

Powiązane produkty: